NextDay strategijos atnaujinimas

NextDay strategijos atnaujinimas

Šią strategiją buvau sustabdęs nuo 2020m pavasario, bet kadangi dar retkarčiais įkrisdavo viena kita paskola su nuolaida tai šioje sąskaitoje buvau palikęs pora šimtų eurų už kuriuos botas nupirkdavo paskolas su nuolaida ir jas parduodavo. Tiesa tokių paskolų įkrisdavo rečiau nei kartą per mėnesį. Bet sausį, perskaičius HonestFire įrašą Bondora pirminė rinka mirė – laikas uždirbti daugiau ir sužinojus kad paskolas neblogai perka ir su premija, kilo idėja truputį pakeitus botą uždirbti panašiu būdu, bet eliminuojant riziką, kad atėjus mokėjimo dienai negausiu įmokos ir paskola „paraudonuos“. Botas paprasčiausiai perka tvarkingai mokamą „žalią“ paskolą ir deda ją į pardavimą su premija. Premijos dydis priklauso nuo paskolos palūkanų normos, kuo ji didesnė tuo didesnę premiją dedu ant paskolos. Artėjant įmokos terminui premija mažinama kad parsiduotų iki termino, jeigu neparduodama iki termino dienos likus 2 valandom, paskola parduodama už par kainą. Botas, priklausomai nuo palūkanų normos, deda 1-10% premiją, dažniausiai parduodama su 2-4% premija. Per nepilną sausį, pardavimus darant rankiniu būdu, pavyko panaikinti sąskaitos kasmėnesinį -10€ nuostolį, bet ir uždirbti ~35€. Vasarį automatizavus paskolų pardavimus pradėjau eksperimentuoti su paskolų antkainiais ir pastebėjau kad paskolas su didesnėmis palūkanomis(virš 30%), nesunkiai galima parduoti su 15% premija jeigu jas parduodi po keletą kaip bendrą portfelį. Tada kilo mintis kad turint laiko galima pabandyti atlikti savotišką „arbitražą“ tarp antrinės rinkos kur parduodamos paskolos vienetais ir kur parduodama paskolos portfeliais. Taigi nupirkau 4 paskolas vienetais su 5-8% premija

Ir įdėjau į antrinę rinką, su 15% premija, kaip portfelį.

Kiek pastebėjau sėkmingam pardavimui stulpelis „Future scheduled payments“ turėtų būti bent 65% didesnis už portfelio pardavimo kainą. Idealiu atveju turėtų būti 80-90%. Šiuo atveju šis rodiklis yra ~82%, taigi manau pardavimas neturėtų labai užtrukti.

Po keleto dienų(tikėjausi greičiau) pavyko parduoti paskolas:

Taigi galbūt daug ir neuždirbsite, tačiau turint laiko šiek tiek papramogauti galima. Beje galima įjungti ir portfolio manager, jis per savaitę suinvestuos kokius 10-15€ kuriuos taip pat galėsite parduot su 5-15% antkainiu.
Jeigu jūsų parduodamas portfelis nukrito per žemai, jūs galite tiesiog atšaukti pardavimą ir įdėti jį per naujo, kad vėl pakelti jį į viršų.

Patarimai renkantis paskolas:
Atkreipkite dėmesį kad būtų tvarkingas mokėjimas, be abejo kai kurios įmokos gali vėluoti, bet neturi būti taip kad įmokos nebuvę jau 2-3 mėnesius ir paskola žalia tik dėl to, kad su bondora sutarta dėl grafiko pakeitimo, tokios paskolos geriau nepirkti. Taip pat kartais būna žalia paskola nors ji vėluoja sumokėti dalį palūkanų, į tai taip pat reikia atkreipti dėmesį.
Nepirkite paskolų kurių mokėjimo terminas bus ryt-poryt nes bus mažai laiko pardavimui, o rizikuoti ir pasilikti paskolą tikrai neverta, nes jei įmokos skolininkas nepadarys, tos paskolos nebeparduosite net ir su nemaža nuolaida. Geriau tokią paskolą parduoti už par kainą, kad ir prarasite premiją kurią sumokėjote, nei pasilikti paskolą.

Be abejo yra tikimybė kad dėl kažkokių priežasčių nebus įmanoma parduoti paskolų net už par kainą, ar su nuolaida. Tiesiog kiek aš investuoju bondoroje(nuo 2015m) tokio atvejo dar nėra buvę, bet visada gali būti pirmas kartas.

Jeigu norite užsiregistruoti bondoroje, mano referal nuoroda: nuoroda

Viena mintis apie “NextDay strategijos atnaujinimas

  1. Fainiausia su suomių 59% palūkanų paskolom, kurias pavyksta parduoti su 30% antkainiu. 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: